Grydaktyka II edycja

Ruszyła II edycja projektu Grydaktyka, czyli edukacja poprzez gry. W tym roku chcemy szczególną uwagę zwrócić na wskazywanie działań, które w oparciu o nowoczesne narzędzia edukacyjne rozwijają procesy motywacyjne u uczniów, doskonalą kompetencje w zakresie przedmiotów matematycznych i informatycznych. Na naszych stronach będziemy prezentować innowacyjne scenariusze lekcji, materiały dydaktyczne dla nauczycieli,poradniki dla uczniów. Będziemy prowadzić innowacyjne warsztaty na podstawie scenariuszy „Zgrana matematyka”, a na zakończenie odbędzie się Turnieju Gier połączony z pokazem nowych technologii przygotowanym przez pracowników i studentów koła naukowego Gamedev Students Association.

Bajki ozobotów – czego Lem nie wymyślił

Rozpoczynamy wielkie święto “Bajek” Stanisława Lema i wszystkich programistów. Wyrusza program “Bajki ozobotów, czego Lem nie wymyślił”, a w nim moc atrakcji dla uczestników – warsztaty z programowania i robotyki, zadania z ozobotami, przygoda literacka z internetowymi książkami w Storbird, a na zakończenie prawdziwa uczta dla koneserów kodowania – Turniej Ozobotów.

Kim są cyfrowi tubylcy i jak z nimi pracować, czyli jak połączyć współczesnego ucznia z tradycyjną szkołą?

Amerykański pisarz Marc  Prensky w artykule Digital Natives, Digital Immigrants opisuje swoją ideę cyfrowych tubylców. Zwraca uwagę na to, iż współczesne dzieci od małego otoczone smartfonami, tabletami oraz komputerami, rozwijają się w tak diametralnie inny sposób, że ma to wpływ na każdy aspekt ich życia, bowiem technologie tak zmieniają strukturę ich mózgu, że znacząco wpływają na proces socjalizacji oraz edukacji, która nie nadąża za tymi zmianami.