Baza narzędzi TIK
Storybird to darmowa platforma, na której możemy tworzyć elektroniczne książki, bajki czy ilustrowane opowieści. Tworząc swoją opowieść mamy do dyspozycji ogromną bazę ilustracji profesjonalnych ilustratorów i grafików. Książeczki w języku polskim są dostępne na prywatnych kontach, a w języku angielskim są publikowane przez portal. Jest to proste, kreatywne narzędzie dla wszystkich, którzy kochają książki i czytanie.
Zaletą aplikacji jest baza profesjonalnych ilustracji, które w prosty sposób możemy zamienić w przepiękne historie. Możliwości wykorzystania Storybird są ogromne – wszystko zależy od naszej wyobraźni.
Przykładowe obszary zastosowań:
- rozwijanie umiejętności pisania,
- rozwijanie zamiłowania dzieci do czytania,
- rozwijanie wyobraźni poprzez dokończenie wybranej historii,
- doskonały sposób na naukę angielskiego.
Storybird to narzędzie, które zadowoli przede wszystkim młodsze dzieci (5-10 lat).
Jak to działa?
1. Na wstępie logujemy się do Storybird. Możemy to zrobić jako użytkownik, nauczyciel, uczeń, pisarz lub rysownik. Aby rozpocząć tworzenie swojej pracy wybieramy w górnym menu ‚WRITE’.

2. Z wyświetlonej listy ilustracji wyszukujemy taką, jaka nas interesuje. Wybierając pierwszą ilustrację, decydujemy się na styl graficzny naszej książeczki. Możemy wpisać w wyszukiwarkę słowo kluczowe, które przefiltruje ilustracje (słowo piszemy po angielsku).

3. Gdy już dokonaliśmy wyboru, klikamy ‚Use this art’, a następnie wybieramy formę, jaką ma mieć nasza praca. My wybraliśmy ‚Picture book’.

4. Strony książeczki tworzymy przeciągając wybraną ilustrację (są po prawej i lewej stronie ekranu) i wpisując treść. Tutaj też mamy kilka układów – ilustracja może być po prawej lub lewej stronie, na górze lub na dole. Na dole ekranu mamy (-) i (+), którymi dodajemy strony lub je wyrzucamy.

5. Projektujemy okładkę. Wpisujemy tytuł i autora. Mamy tu do wyboru kilka układów i kilka opcji kolorystycznych.

6. Gdy chcemy zakończyć klikamy w ‚MENU’ ( na dole ekranu). Możemy tu już zakończyć i opublikować naszą książeczkę lub zapisać ją, by jeszcze nad nią popracować.

7. Po wybraniu opcji ‚Publish’ wypełniamy jeszcze część informacyjną, dodajemy kategorię, tagi i grupę wiekową i publikujemy nasze dzieło 🙂

A tak wygląda przykładowa książeczka. Link do niej możemy wysłać mailem, możemy ją także umieścić na stronie. Jak Wam się podoba?
Related posts
Wszystko naprawdę jest ok. Mam nadzieję, że powstanie tu coś wspaniałego.